Kolik mohou stát použité golfové hole?

Nejprve je dobré definovat, co je golfová hůl, která se používá k odpalování míčků. Hůl je složena z ocelového či grafitového shaftu, čili tyče, pogumovaného držadla zvaného grip a z dřevěné, ocelové nebo syntetické hlavy hole.

Hole se dělí na tři základní druhy:

  • dřeva, která se používají pro dlouhé, přibližovací odpaly
  • železa, která jsou nejuniverzálnějšími holemi a
  • puttery používané pro doklepávání do jamky

Nejdůležitějším kritériem je sklon hlavy nebo sklon shaftu a úhel mezi hlavou hole a shaftem. Tyto veličiny ovlivňují trajektorii letu míčku, který by měl být odpálen celou plochou hlavy hole. Všechny hlavní druhy holí jsou označeny čísly.

Použité golfové hole

Pokud teprve začínáte, nemusíte mít hned plný bag holí. K rekreačnímu účelu stačí i půlset, ve kterém jsou ty nejdůležitější hole. Odborníci potvrzují, že s půlsetem se dát klidně hrát až do handicapu 24. O golfu se mylně traduje, že je to sport pouze pro bohaté.

Ovšem takový začátečnický půlset obsahující použité hole se dá sehnat za částku kolem 3.500 Kč včetně bagu. Ideální je nakupovat na bazarových serverech, kde je pestrá nabídka použitých setů i jednotlivých holí.

Nabídka golfových bazarů

Na některých serverech, ale i v kamenných bazarových obchodech se dají sehnat pěkné sety již od jednoho tisíce korun. Můžete to vyzkoušet například na aktuální nabídce aukro.cz, bazos.cz nebo na jiných obchodech, které golfový bazar nabízejí. Najdete zde nabídku použitého značkového golfového vybavení. Můžete se tak vybavit i drahým „nádobíčkem“ za nízké ceny.

Výhodou je, že staré golfové hole můžete nabídnout do komisního prodeje nebo využít vykoupení holí za hotové. Další výhodnou formou je protiúčet, takže za staré vybavení si můžete odnést zcela nové. V bazaru bestgolf lze koupit například použité fairwayové dřevo za pouhých 690 Kč, jehož cena za novou hůl se na trhu pohybuje od 1 500 až do 6 tisíc Kč.

Přidat komentář