Kolik stojí nové či hrané golfové míčky?

Těžko byste hledali člověka, který by nevěděl alespoň rámcově, co je to golf. Většina lidí by zřejmě odpověděla, že se jedná o sport, při kterém hráči odpalují míček golfovými holemi. Pokud by někdo chtěl vědět definici v pravidlech golfu, tak se jedná o hru, spočívající v hraní míčkem z odpaliště do jamky ranou, nebo postupnými ranami. Základním vybavením golfisty je tedy golfová hůl a golfové míčky.

Nové či hrané golfové míčky?

Profesionálové by se s hranými míčky určitě nespokojili. Ovšem pro rekreační hru golfu pro běžné amatérské hráče postačí míčky již hrané. Při rekreační hře až tolik nezáleží na tom, jestli zahrajete perfektní skóre a jestli má míček ještě všechny vlastnosti uvedené obvykle na krabičce s novými míčky.

Navíc případná ztráta hraného míčku nemusí člověka tolik mrzet. Rozhodně je lepší prožít uvolněný den na golfovém hřišti, kdy můžete na míčkem utopeným ve vodě nebo ztraceným v lese jen mávnout rukou.

Kategorie hraných míčků

Hrané míčky se dělí do dvou kategorií, označovaných A a B. Do kategorie A se řadí míčky, které jsou téměř nové a hrané pouze několikrát. Ostatní míčky, tedy hrané více, se řadí do kategorie B. Skvělou nabídku použitého golfového nádobíčka včetně míčků za velice přijatelné ceny najdete například v golfovém bazaru bestgolf.cz.

Ceny nových golfových míčků

Nabídka golfových míčků ve specializovaných obchodech je velice pestrá a vybrat si můžete míčky bílé, žluté, či růžové. Krásný lesklý vzhled a také jejich přesné létání je lákavou představou, která ovšem také něco stojí. Za nejnižší ceny 25 Kč koupíte míčky Crystal, Kingbo a jiné. Vyšší cenovou kategorií jsou například míčky Callaway za 80 Kč.

Ceny hraných míčků

Kdo hraje častěji, vyplatí se mu koupit praktickou síťku se stahovatelným uzavíráním, ve které jsou hrané míčky zn. Titleist ve velmi dobrém stavu. Za síťku s deseti míčky zaplatíte 590 Kč. Ovšem seženete i mnohem levnější hrané míčky v kvalitě B/C již od pouhých sedmi korun. Pro začátečníky či pro trénink jsou tyto hrané míčky ideální.

Přidat komentář