Fitness golf – jak vznikl a zahrajete si ho u nás?

Golfová sezóna obvykle začíná s teplejšími jarními měsíci a končí na podzim, kdy počasí sport ještě dovoluje v neomezeném módu. Přestože je golf považovaný za celoroční aktivitu, v opravdu extrémních zimních podmínkách se mu věnuje pouze málokdo, a to nejen kvůli náročnosti zdolávání terénů či nutnosti vybavit se teplejším oblečením, ale také jiné povětrnosti, která ovlivňuje herní podmínky.

Pro milovníky golfu, ale také pro ty, které už omrzelo jednotvárné cvičení na posilovacích strojích (běžecký pás, rotoped apod.) je možné v některých fitness centrech narazit na poměrně nový kombinovaný typ cvičení, který spojuje typické soutěživé prvky golfu s tradičními fitness cviky – fitness golf.

Jak fitness golf funguje

Fitness golf představuje tréninkový balíček, který se skládá ze dvou základních částí:

  • virtuálního golfového simulátoru
  • fitness stroje, který nahrazuje pohyb po hřišti

Kombinací obou součástí tak vzniká unikátní balíček, který dokáže nahradit běžný golfový trénink alespoň prostřednictvím simulace veškerých pohybových požadavků, které jsou s hrou obvykle spojeny. Fitness golfové hřiště je v podstatě rozšířením golfového simulátoru o prvek posilování běžným fitness cvičením, které stále více získává na popularitě.

Vybavení pro fitness golfový trénink

Jako uživatel pro fitness golfový trénink nepotřebujete v podstatě nic kromě sportovního oblečení. Veškeré vybavení je dostupné v rámci cvičební sestavy, tzn. typ posilovacího stroje i golfový simulátor s reálnými míčky a golfovou holí – chcete-li ovšem trénovat také odpaly, je dobré si přinést vlastní set golfových holí.

Možnosti fitness golfu

Fitness golf vychází z nastavení simulátoru, který ne naprogramovaný tak, aby umožňoval tři základní herní módy:

  • fitness golf – tedy kombinaci fitness cvičení a odpalování na simulátoru
  • golf only (pouze golf) – využívající jenom simulátoru
  • fitness only (jenom fitness) – umožňující pouze realizaci fitness cvičení, tedy běhání či chůze nebo jízda na rotopedu s tou výhodou, že je možné si volit virtuální prostředí, které během jízdy překonáváte

Právě simulace prostředí je přidanou hodnotou fitness golfu, ať už si vyberete kterýkoliv mód. Herní prostředí vychází z reálných golfových hřišť a naprogramovaná simulace vám umožní tato hřiště nejen zdolávat odpaly, ale také je překonávat prostřednictvím posilovacích strojů.

Jak zobrazovací jednotka, tak snímač odpálení i pohybové zařízení jsou vzájemně propojeny a v koordinaci, takže budí dojem, že se po hřišti volně pohybujete. Ke hře si můžete zvolit různé podmínky – kromě samotného hřiště také počasí či směr a sílu větru.

Simulátor navíc funguje jako běžná počítačová hra, takže je možné trénink v kterékoliv bodě ukončit, uložit si nastavenou pozici pod vlastním jménem a následně pokračovat tam, kde jste skončili, ale také účastnit se simulovaných turnajů.

Přidat komentář