Jak začít hrát golf – co by nemělo ujít začátečníkovi?

Golf – o čem tento sport vlastně je? Prostě na větší kouli položíte tu menší a snažíte se do ní trefit holí. Jen to zkuste – jak se vám to jednou podaří, už nebudete moci jinak. Každý trefený míček ve vás nabudí pocit radosti a pokud navíc letí daleko, bude vás to těšit o to víc.

Jaké fámy nejčastěji trápí začátečníky?

Začátečníka poznáte jednoduše – prostě, všude mluví o golfu. Zkouší přemluvit kamarády, aby si zkusili zahrát s ním. Nicméně tahle „fáze“ nebude trvat dlouho.

Golf je hra pro horních deset tisíc

Počáteční náklady pro hraní golfu nejsou příliš vysoké. Pokud přijdete poprvé na „driving“, což je cvičné odpaliště, bohatě si vystačíte pouze s jednou holí, ideální pro vás bude „sedmička železo“.

Golf hrají pouze manažeři a ředitelé velkých firem

Golf je sport pro tolerantní, chytré a slušné lidi, kteří mají respekt k ostatním. Může být také ideálním rodinným sportem – a není o nic dražší než lyžování či tenis, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Musím si nakoupit veškeré vybavení, které nosí všichni ostatní v bagu

Pokud si myslíte, že všechno tohle profi vybavení potřebujete, tak si jej kupte. Stačí si ale zakoupit neznačkový set holí, který se pohybuje okolo 8.000,-, případně klidně i použité vybavení za pořizovací cenu zhruba 4.000,-

V čem jsou nesporné výhody golfu?

Představte si, že jste začátečník a jdete si zahrát s pokročilým hráčem. V jiném sportu byste se „nesetkali“ – v golfu si perfektně zahrajete oba dva. Může se vám dokonce stát, že pokročilejšího hráče dokonce porazíte.

V případě, že se vám nechce investovat ani do použitých holí, protože si nejste jisti, jak bude vaše „golfová kariéra“ pokračovat, půjčte si hole na recepci a bude vás to stát nějakých 50,-. Můžete si dokonce domluvit lekci s trenérem, který posoudí váš potenciál. Proč to tedy nezkusit?

Přidat komentář