Jak vypadá správné držení golfové hole?

Správné držení hole je často podceňovaný, ale velice důležitý krok k úspěšnému ovládnutí tohoto oblíbeného sportu. Při správném držení se vám dostane více přirozenosti, kontroly a hlavně se zlepší vaše odpaly.

Jak tedy hůl správně držet?

Hřbet dlaně nesmí přesahovat konec gripu

Pokud se stane, že hřbet dlaně konec hole přesahuje, nikdy nebudete mít nad holí dostatečnou kontrolu. Profesionální hráči dokonce volí delší hole, které drží níže.

Palec horní ruky nikdy nenechávejte na prostředku gripu

Umístěte palec horní ruky tak, abyste bezpečně obemknuli grip celou dlaní i prsty. Tu správnou pozici palce si najdete následnou praxí.

Dolní rukou je třeba obemknout palec i grip

Umístěte dolní ruku tak, abyste přikryli palec horní ruky a zároveň abyste jí byli schopni obemknout celý grip. Palec umístěte přirozeně, nemusí být zákonitě na středu hole – samozřejmě pouze v případě, že vám to tak vyhovuje.

Spojte ruce

Záleží na každém hráči, jestli preferuje konečné spojení rukou. Existují tři způsoby spojení rukou:

  • Overlapping
  • Interlocking
  • Baseball

V konečném důsledku je vlastně úplně jedno, jakou z těchto pozic zvolíte. Je pouze na vás, při které se vaše ruce a vlastně i vy budete cítit naprosto přirozeně – to je jedna z nejhlavnějších zásad správného držení hole. Způsob spojení rukou totiž neovlivní hru natolik, abyste to poznali.

Čeho se vyvarovat?

Samozřejmě se nejedná o univerzální návod, kterého je třeba se držet za každou cenu, i když se vám poté nebude hrát dobře. Jde spíše o rady, jak odstranit nejzávažnější chyby, které se často stávají začátečníkům, kteří nemají nejmenší tušení, jak takovou hůl vlastně držet.

Tou největší chybou je slabé držení hole s palci umístěnými na jejím středu – hůl potom nedržíte dostatečně pevně a vaše odpaly pak nejsou tak přesné, jak byste si přáli a také vzdálenost odpalu nebude odpovídat vašim představám.

Přidat komentář