Jak se mají vybírat nejlepší golfové hole

Samozřejmě záleží na vyspělosti hráče, který si vybírá nové golfové hole. Naprostý začátečník, který se rozhodne věnovat se golfu na rekreační úrovni by se neměl zabývat pružností, fitingem, lofty a podobnými parametry. Pro začátek je nejdůležitějším kritériem pouze délka a snad ještě materiál.

Délka hole a další parametry

Většině lidí postačí standardní délka golfové hole. Pouze osoby nižší nebo naopak vyšší postavy než je obvyklý standard by si měly délku hole překontrolovat. Pro výpočet délky hole jsou na internetu dostupné různé konfigurátory, ale vystačit si lze se standardní délkou, kterou používá 80% golfistů. Ostatní mají hůl delší nebo kratší o jeden palec, což je 2,54 cm. Odborníci doporučují koupit si hole standardní délky a teprve po získání dostatečných zkušeností si nechat vyrobit hole na míru.

Těžiště a hlava hole

Pro začínající hráče jsou vhodné hole s nízkým těžištěm a větší hlavou. Hole s tzv. cavity back mají těžiště rozložené po celé délce hlavy hole, čímž usnadňují správné zasažení míčku. Při výběru byste se neměli zatěžovat technickými vymoženostmi, kterými disponují nejnovější značkové hole. S každou holí totiž zahrajete jen to, co umíte vy. Teprve postupně začnete vnímat rozdíl mezi značkami a modely.

Materiál shaftu

Shaftem se rozumí tyč hole, která může být vyrobena z oceli, nebo grafitu. Grafitové hole jsou pružnější, lehčí, ale také dražší. Na materiálu ovšem v začátcích příliš nezáleží a vaše výsledky to neovlivní. Muži nejčastěji sáhnou po oceli, pro ženy a seniory se hodí spíše grafitové hole. V nabídce obchodů s golfovými potřebami nechybí ani hole určené pro levoruké hráče, nebo dětské golfové hole.

Nové nebo použité hole?

V každém golfovém obchodě najdete jak nové, tak použité hole. Chcete-li ušetřit, můžete vyzkoušet golfové bazary. Začátečník by měl vybírat pouze podle své kapsy a také podle pocitu, jak mu hůl sedí. Pokud u golfu vydržíte a stane se vaším koníčkem, pak své hole můžete prodat a investovat do nového vybavení.

Přidat komentář