TOP 10 golfových vozíků na českém trhu

Golfový vozík je velmi příjemným doplňkovým vybavením každého golfisty, jelikož umožňuje pohodlný převoz nejen golfových holí, ale také například občerstvení, slunečníku nebo oblečení pro případ náhlé změny počasí.

K čemu se golfový vozík užívá

Golfové vozíky jsou obvykle samostojné a můžete je opatřit různými typy tašek a vaků a bagů. Konstrukce golfového vozíku je zpravidla kovová, lehká a velmi odolná schopná přenést veškerou zátěž vaku a holí včetně dalších věcí.

Vozíky jsou velmi skladné a často uzpůsobeny ke kompaktnímu složení a snadnému rozložení. Hlavním cílem jejich užívání je co nejvíce šetřit energii na hru, proto se také velmi osvědčily vozíky elektrické.

Náročnost ovládání vozíků

Manuální vozíky jsou obvykle náročnější na manipulaci, jelikož náklad obvykle nebývá na konstrukci zcela vyvážený. Pokud je pro vás manipulace s manuálním vozíkem příliš náročná (zejména v méně rovinatém terénu), je optimální si pořídit vozík elektrický.

Elektrické vozíky mají na kolech pohon a jsou vybaveny baterií, která se nabíjí prostřednictvím adaptéru. Při výběru baterie je dobré se orientovat především na použitý elektrolyt (ideální jsou lehké lithiové baterie) a pak na kapacitu, abyste předešli riziku, že se vozík během hry vybije.

Kromě přídavného elektrického pohonu kol je možné pořídit také vozík s automatickým bržděním, a dokonce i modely, které je možné ovládat dálkově. Od úrovně vybavení se ovšem také odvíjí cena golfových vozíků.

Manuální vozíky jsou zpravidla nejlevnější a poskytují dostatečný úložný prostor zejména pokud golf hrajete rekreačně, profesionálové si pořizují pokročilejší modely, které jsou opatřeny technologiemi ulehčujícími manipulaci.

Tabulka parametrů pro golfové vozíky

Vlastnost Obvyklé parametry
Hmotnost lehké / standardní (elektrické) / těžké
Skladnost a rychlost rozložení kompaktní / prostorově náročný
Manipulace v terénu snadná / náročná / dálková
Počet koleček a stabilita 2/3/4
Typ koleček plastová (jednoduché povrchy) / nafukovací (terénní) / s úpravou pro těžké terény
Materiál rámu hliník/titan/uhlíková vlákna/další
Hmotnost rámu Standardní/vylehčený
Typ pohonu manuální/elektrické/vzdálené ovládání
Typ baterie olověná/lithiová
Brzda a systémy brždění manuální/elektrická/automatická
Úložný prostor základní/rozšířený
Madlo a rukojeť standardní / ergonomická / s dodatečným vybavením (LCD displej)
Další vybavení držáky/obaly/deštník apod.

Co vše můžete ke golfovému vozíku pořídit

Téměř každý golfový vozík má specifické doplňky a příslušenství určené pro speciální účely. Standardem jsou pro elektrické vozíky náhradní baterie.

Kromě nich je obvykle potřeba také zimní vybavení, do kterého se řadí upravená kolečka pro pohyb v horším terénu, a dále rukavice nebo rukávníky na madlo.

Vedle standardní výbavy můžete pořídit také doplňkové příslušenství zahrnující především různé typy držáků (na slunečník, skórkarty, baterie, nápoje apod.), přídavné tašky a mnoho jiného.

Jak vybírat golfový vozík

Golfový vozík byste si měli vybírat podle několika hledisek, nikoliv pouze podle ceny. Cena zpravidla určuje již konkrétní typ ve vybrané kategorii podle pohonu – manuální, elektrický, dálkové ovládání.

Pokud víte, že vozík nebudete používat často, bude pro vás vždy dostačující manuální, elektrický vozík je ideální, máte-li problémy s nošením těžšího nákladu a manévrováním s břemeny.

Dalším důležitým aspektem je výška držadla (madla) a kompaktnost. Složený vozík by se měl pohodlně vlézt do kufru vašeho auta, zkontrolujte se tedy rozměry vozíku ve složeném stavu včetně vaku a pořízeného příslušenství a vybírejte takový, který odpovídá objemu kufru.

Držadlo by mělo být v optimální výšce vůči vašemu tělu tak, aby při tlačení nedocházelo k nadměrnému namáhání. Pokud kupujete vozík dítěti, rozhodně vybírejte mezi dětskými modely.

Řada golfových vozíků má stavitelná madla (rukojeť) – pokud vyberete takový typ, upravte si jej vždy do výšky, při které budete schopni s vozíkem manipulovat dostatečně lehce a nebudou při tom výrazně přetížena vaše záda.

Důležitým parametrem vozíku je také jeho stabilita. Nakupujete-li vozík v kamenném obchodě, nechte si jej osadit běžným vakem a vyzkoušejte si, zda je při manipulaci i sjíždění dostatečně stabilní, a také, zda je brzdný systém spolehlivý.

10 nejprodávanějších modelů a jejich recenze

Abyste získali přehled o optimálních typech vozíků, vybrali jsme pro vás 10 nejprodávanějších typů a provedli hloubkový průzkum spokojenosti jejich uživatelů (především z oblasti rekreačních golfistů).

Axglo Trilite – recenz

Tento manuální golfový vozík je jednou z levnějších variant s designovou hliníkovou konstrukcí opatřenou třemi kolečky, která je upravená tak, aby nedocházelo k poškrábání povrchové úpravy při skládání a rozkládání.

Základní držák je kompatibilní s celým spektrem vaků. Rukojeť vozíku je nastavitelná a opatřená konzolou pro odkládání pomůcek, a dále ruční brzdou s jednoduchým ovládáním.

Kola jsou z pevného plastu, není potřeba je dofoukávat, jsou však vhodná primárně do nenáročných terénu a dobrých podmínek. Standardním příslušenstvím jsou držáky na nápoje a na deštník. Dále je možné vybavit taškou na míčky, týčka a další potřeby.

Důvody, proč si pořídit právě golfový vozík Axglo Trilite

 • jednoduchá a lehká konstrukce
 • dobré ovládání
 • rychlé složení a rozložení
 • skladnost
 • stabilita v rozloženém stavu

Důvody, proč si nepořídit golfový vozík Axglo Trilite

 • není vždy dostupné veškeré příslušenství

ClicGear 3.5+ – recenze

Manuální golfový vozík ClicGear 3.5+ vyniká především robustní konstrukcí zajišťující dlouhou životnost v bezvadném stavu. Robustní rám mírně ztěžuje manipulaci.

Na konstrukci jsou aplikována tři kolečka stejné velikosti osazenými do designu kostry s cílem maximalizovat stabilitu vozíku na jakémkoliv terénu. Vozík je opatřen uzavíratelnou konzolou s velkým úložným prostorem.

Na hlavní držáku na golfový vak jsou instalovány velmi pevné popruhy. Stavitelná rukojeť je vybavena účinnou ruční brzdou s intuitivním ovládáním.

Vozík je možné osadit širokou škálou příslušenství pro zvětšení úložného prostoru – taškou na pomůcky (v různých velikostních variantách) a klipy pro další zařízení zahrnující nastavitelný držák na nápoje, držák na deštník, držák na míčky a kartáč na hole.

Případně lze do tohoto konstrukčního prvku instalovat tašku s dálkoměrem. Vozík je snadno složitelný díky vhodnému designu, a také tlačítku, který se uvolňuje přední kolečko. Po složení je celé zařízení dobře skladné. Cena tohoto vozíku je velmi příznivá.

Důvody, proč si pořídit právě golfový vozík ClicGear 3.5+

 • robustní konstrukce rámu zajišťující výbornou stabilitu
 • velmi skladný v rozloženém stavu
 • snadná manipulace i v horším terénu
 • spolehlivost a dlouhá životnost
 • kvalitní při optimální investici
 • velký objem úložných prostor

Důvody, proč si nepořídit golfový vozík ClicGear 3.5+

 • vyšší hmotnost může zapříčinit horši manipulovatelnost pro golfistky
 • některé příslušenství nemusí být dostupné (např. obal na vozík)

Masters 5 series – recenze

Manuální golfový vozík Masters 5 series je určen pro dětské golfisty. Tomuto účelu odpovídá velmi lehká hliníková konstrukce a zmenšený design s polstrovaným madlem.

Vozík je vybaven třemi kolečky a držákem kompatibilním s většinou dětských vaků. Brždění je zajišťováno spodní brzdou ovládanou nohou.

Složení a rozložení vozíku je velmi jednoduché, uzpůsobené dětskému hráči, díky malým rozměrům konstrukce je také velmi skladný příslušenství tvoří jeden držák, který je určený pro skórkartu. Cena vozíku je s ohledem na cílovou skupinu spotřebitelů odpovídající.

Důvody, proč vašemu dítěti pořídit právě golfový vozík Masters 5 series

 • nízká hmotnost a dobrá ovladatelnost
 • snadné rozložení a složení
 • skladnost

Důvody, proč si nepořídit golfový vozík Masters 5 series

 • nízká vybavenost příslušenstvím
 • chybějící úložný prostor

Motocaddy S1 – recenze

Elektrický golfový vozík Motocaddy S1 spadá již do kategorie dražších vozíků zejména kvůli elektrifikaci, která výrazně usnadňuje manipulaci. Ovládání vozíku je realizováno prostřednictvím LCD displeje umístěného na ergonomické rukojeti.

Indikátor rychlosti definuje aktuální užívaný výkon, celkem je možné zvolit až 9 různých rychlostí (s ohledem na konkrétní terén). Vozík je vybavenou výkonnou lithiovou baterií opatřenou měřičem spotřeby a kapacity, a kterou je možné dobíjet bez nutnosti vyjmutí z vozíku.

Provoz vozíku je velmi tichý a disponuje technologiemi QUICKFOLD a EASILOCK. Konstrukce je velmi lehká se stavitelnými podpěrami a odnímatelnými kolečky se snadným upínáním.

Důvody, proč si pořídit právě golfový vozík Motocaddy S1

 • lehká konstrukce a snadná manipulovatelnost díky elektrickému pohonu
 • nastavitelný rozsah rychlosti a jednoduché ovládání pomocí LCD displeje
 • pokročilý design a vybavení technologiemi
 • baterie s velkou kapacitou, již lze dobíjet přímo ve vozíku

Důvody, proč si nepořídit golfový vozík Motocaddy S1

 • obtížná dostupnost příslušenství a náhradních dílů

Masters 3 series – recenze

Manuální golfový vozík Masters 3 series je starším bratrem dětské verze určený pro dospělé golfisty. Jedná se o vozík s robustním rámem opatřený třemi kolečky.

Prostřednictvím této konstrukce ve specifickém designu dosahuje vozík výrazné nosnosti, hlavní držák je tak kompatibilní téměř se všemi typy golfových vaků a stabilní v jakémkoliv terénu. Vozík je vybaven brzdou se spodním ovládáním nohou.

Standardní příslušenství vozíku tvoří držáky na míčky, týčka a propisku ke skórkartě a konstrukční nástavec pro umístění držáku na deštník, do kterého lze osadit další příslušenství. Díky zvýšené nosnosti je možné vozík opatřit doplňujícími prvky pro zvětšení úložného prostoru.

Vozík je snadno složitelný a rozložitelní, ve složeném stavu je méně kompaktní. Cena vozíku je velmi příznivá, jedná se o jeden z nejlevnějších vozíků v kategorii pro dospělé golfisty.

Důvody, proč si pořídit právě golfový vozík Masters 3 series

 • vysoká stabilita a nosnost
 • snadná manipulace i v náročnějším terénu
 • jednoduché složení a rozložení
 • velký rozsah přídavného vybavení pro rozšíření úložného prostoru
 • nízká cena

Důvody, proč si nepořídit golfový vozík Masters 3 series

 • málo kompaktní ve složeném stavu
 • nedostatečná dostupnost příslušenství

JuStar Carbon Light – recenze

Elektrický golfový vozík JuStar Carbon Light se vyznačuje vysokou stabilitou a velmi dobrým ovládáním. Karbonový rám vozíku zaručuje jeho vysokou lehkost, 2 výkonné motory dále velmi jednoduchou manipulovatelnost při zvolené rychlosti i ve velmi náročném terénu.

Brzda je elektronická a citlivá, vozík lze ovládat na dálku s volitelným dojezdem. Pohon zajišťuje vysoce výkonná lithiová baterie. Po složení dosáhne vozík kompaktního tvaru, který má výbornou skladnost.

Velkou výhodou je nosnost kompatibilní téměř se všemi typy golfových vaků. Standardní vybavení zahrnuje držák na deštník a nabíječka baterie. Vozík představuje velmi náročnou finanční investici.

Důvody, proč si pořídit právě golfový vozík JuStar Carbon Light

 • velmi skladný a snadno rozložitelný design
 • výkonná baterie s vysokou kapacitou
 • designový rám s vysokou nosností
 • nastavitelné rychlosti s elektrickou brzdou a možností nastavení dojezdu
 • jednoduchá manipulaci a nízká hmotnost
 • široké spektrum příslušenství

Důvody, proč si nepořídit golfový vozík JuStar Carbon Light

 • vysoká cena
 • dostupnost náhradních dílů a příslušenství

Davies Caddy SMART DHC – recenze

Elektrický golfový tříkolový Davies Caddy SMART DHC je velmi oblíbený zejména pro svůj tichý provoz, který je zajištěn diferenciálním pohonem.

Funkční řešení vozíku umožňuje snadnou manipulovatelnost, jež je podpořena řešením automatického udržování nastaveného směru, odpruženou osou pro překonávání nerovností a systémem DHC. Hliníkový rám vozíku je velmi odolný a jednoduše složitelný a rozložitelný sklopením a sejmutím koleček.

Vozík se vyznačuje vysokou stabilitou díky pokročilému designu s širokým rozponem zadních koleček. Ergonomicky tvarovaná rukojeť je opatřena ovládacím tlačítkem start/stop, vozík je osazen spolehlivým brzdným systémem (automatická brzda) a výkonnou baterií s dlouhou životností.

Cena vozíku je kvůli přidaným funkčním vlastnostem výrazně vyšší než u běžných elektrických a manuálních vozíků.

Důvody, proč si pořídit právě golfový vozík Davies Caddy SMART DHC

 • jednoduchý design výborné kvality
 • řada podpůrných systémů usnadňující manipulaci
 • velmi rychlé a jednoduché složení a rozložení
 • bezpečnostní systémy zabraňující nežádoucím manévrům včetně automatické brzdy

Důvody, proč si nepořídit golfový vozík Davies Caddy SMART DHC¨

 • vysoká vstupní investice
 • rozsah příslušenství a jeho dostupnost

JuStar Electric Golf Trolley – recenze

Elektrický tříkolový golfový vozík JuStar Electric Golf Trolley je profesionálním řešením pro náročné uživatele. Tento vozík je vyroben ve velmi estetickém designu a vyznačuje se snadným ovládáním díky praktickým funkčním řešením.

Lehký rám z hliníkové slitiny s příměsí titanu zaručuje dlouhou životnost při minimální údržbě. Vozík je opatřen výkonnou lithiovou baterií s vysokou kapacitou a dvěma pohony. Volit lze v rozsahu několika rychlostí, přičemž v případě potřeby je možné ovládání rozšířit o dálkový systém.

Konstrukce umožňuje plynulé složení a rozložení, jež je realizováno v několika krocích. Cena vozíku je výrazně vyšší než u běžných elektrických a manuálních vozíků a představuje náročnou vstupní investici.

Důvody, proč si pořídit právě golfový vozík JuStar Electric Golf Trolley

 • snadná manipulace a plynulé ovládání včetně možnosti instalace dálkového systému
 • lehká konstrukce rámu s dlouhou životností
 • rychlé a plynulé složení a rozložení

Důvody, proč si nepořídit golfový vozík JuStar Electric Golf Trolley

 • vysoká vstupní investice
 • rozsah příslušenství a jeho dostupnost

Spirit – Golfový vozík elektrický Sport PLUS – recenze

Elektrický golfový vozík Spirit Sport PLUS je cenově velmi přijatelnou variantou především pro rekreační golfisty. Vozík je opatřen olověnou baterií s nižší kapacitou a vyšší hmotností.

Díky hliníkovému rámu poskytuje optimální manévrovací schopnosti, které jsou podpořeny elektrickým pohonem. Provoz vozíku je velmi tichý, provedení umožňuje volbu sedmi rychlostních stupňů.

Kola jsou opatřena vzorkem pro lepší manipulaci v náročnějším terénu. Vozík lze snadno složit a rozložit do velmi kompaktního tvaru. Rukojeť vozíku je ergonomicky tvarovaná. Příslušenství vozíku tvoří držáky na nápoje, skórkarty a deštník, a dále obaly na jednotlivé součásti.

Důvody, proč si pořídit právě golfový vozík Spirit Sport PLUS

 • příznivá cena za velmi dobrou kvalitu
 • snadné složení a rozložení, kompaktní design ve složeném stavu
 • tichý provoz
 • řada dostupného příslušenství v ceně

Důvody, proč si nepořídit golfový vozík Spirit Sport PLUS

 • nízký výkon baterie s vyšší hmotností
 • náročnější manipulovatelnost
 • nižší stabilita a nosnost

Davies Caddy Compact – recenze

Elektrický tříkolový golfový vozík Davies Caddy Compact se vyznačuje především optimální stabilitou zajištěnou vhodným rozvorem zadních kol. Vozík je opatřen lithiovou baterií s velmi dobrou kapacitou a dvěma motory, dále funkcí pro řízené sjíždění a indikátorem stavu baterie.

Robustní konstrukce se promítá do hmotnosti vozíku, která ztěžuje manipulaci. Rukojeť je ergonomicky tvarovaná a nastavitelná pro různé výšky úchopu.

Vozík se snadno skládá a rozkládá, rozložit jej lze do velmi kompaktního tvaru. Běžné příslušenství, které lze k vozíku dokoupit, tvoří taška pro rozšíření úložného prostoru, držáky na deštník a skórkarty, a dále příslušenství k baterii.

Důvody, proč si pořídit právě golfový vozík Davies Caddy Compact

 • příznivá cena za velmi dobrou kvalitu
 • jednoduché složení a rozložení
 • kompaktní design pro snadnou skladnost
 • dostupnost příslušenství

Důvody, proč si nepořídit golfový vozík Davies Caddy Compact

 • vysoká hmotnost ovlivňující manipulaci
 • špatné technologické řešení koleček (snadné ušpinění)

Vše z TOP 10 nejlepších vozíků

Tímto končíme našeho praktického průvodce výběrem toho nejlepšího vozíčku pro váš golfový bag, hole a vybavení, který se dá sehnat v České republice. Při výběru jsme zohledňovali naše praktické zkušenosti z golfových hřišť a věříme, že náš výběr a hodnocení vám výrazně pomůže v rozhodování ohledně výběru nového vozíčku.

Přidat komentář