Jaké jsou podmínky pro získání golfové zelené karty

Kdo se chce věnovat golfu, byť jen na rekreační úrovni, potřebuje Zelenou kartu. Jedná se o jakési osvědčení o způsobilosti hráče samostatné hry na golfovém hřišti. Ostatně toto osvědčení nově nahrazuje Zelenou kartu, což mezi golfisty zavedené označení.

Zelenou kartu lze získat od klubového profesionála, který ji adeptovi golfu vydá na základě úspěšného absolvování zkoušek. Jejich obsahem je test z pravidel a golfové etikety a praktická část. Někoho může napadnout, proč tolik požadavků na začátečníka?

To má jen jediný cíl, kterým je správné chování na golfovém hřišti, znalost pravidel a také požadavek na určitou úroveň hráče, aby nebrzdil ostatní.

Co musí adept podstoupit?

Obecně lze říci, že pokud uchazeč o zelenou kartu prokáže znalost pravidel, je připraven pro složení první části zkoušky i pro samostatnou hru na hřišti. Pokud je pak i jeho hra natolik dobrá, že je schopen zahrát 9 jamek v doprovodu trenéra v časovém limitu 2 hodin a získat při hře „Stabloford“ minimálně 9 bodů, je obdržení Zelené karty samozřejmostí. To vše ale není otázkou jednoho dne.

Ne každý se věnuje tréninku stejně intenzivně a také každý je jinak nadaný. Proto je třeba počítat na přípravu ke zkouškám s několika týdny či měsíci. Většina golfových klubů pořádá pro adepty golfu kurzy, které obvykle obsahují 6 lekcí, z nichž jedna trvá cca 60 minut.

Co Zelená karta osvědčuje

Jedná se tedy o osvědčení pro hru na golfovém hřišti. Osvědčení samo o sobě neopravňuje ke hře na znormovaných hřištích a je pouze jakýmsi předstupněm udělení HCP. Jde pouze o potvrzení, že hráč zná golfovou etiketu, pravidla, základní švih a hlavně pohyb na hřišti. Ne každý klub či provozovatel hřiště musí Zelenou kartu akceptovat. K úplné možnosti hry na znormovaných hřištích a účasti na turnajích je potřeba „klubový HCP“, který přiděluje klub.

Co se učí v lekcích golfu?

  • Odpalování na driving range, dlouhá a krátká hra
  • Patování
  • Golfová etiketa a pravidla, slovníček pojmů, pohyb na hřišti, to vše ukončeno písemným testem

V ceně Zelené karty je trenér, vstupy na hřiště, případné zapůjčení holí a míčků.

Přidat komentář